Pin It

Baby concierge? Mało kto wie, na czym polega ta profesja, a warto się dowiedzieć – można dzięki temu zaoszczędzić sporo nerwów i energii. O tajnikach bycia Planistą Niemowlęcym opowiada Anna Łuniewska, mama trojaczków i właścicielka firmy Wokół Narodzin.

Skąd wziął się pomysł na założenie takiej działalności?

W końcu potrzeba matką wynalazków – usług też. Zawsze marzyłam o własnej firmie. Już dawno kilka pomysłów przewijało mi się przez głowę. Ten najbardziej wynikł z obserwacji innych przyszłych rodziców oraz własnych doświadczeń. Przydatne jest także moje wykształcenie. Zauważyłam, że naprawdę jest ogromne zapotrzebowanie na usługi oferujące pomoc w przygotowaniach do narodzin, jak i w pierwszych chwilach spędzonych z maleństwem. Oczywiście są szkoły rodzenia, ale to nie to samo co indywidualne podejście w tak niezwykle indywidualnej chwili. Sama wiem najlepiej, jaki to stres dokonywać pierwszych wyborów pod kątem dziecka w przepełnionych dziś sklepach z artykułami dziecięcymi. Przygotowanie się do tak nowej sytuacji w życiu jest nie tylko niezwykle radosne, ale i stresujące, w przepełnionej dziś obowiązkami i problemami codziennością. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą oferującą usługi Planisty Niemowlęcego i Baby Concierge.

Na jaką pomoc mogą liczyć osoby korzystające z usług Pani firmy?

Podpowiadam m.in. jak rozsądnie skompletować wyprawkę, jak umeblować praktycznie pokoik czy kącik dla dziecka, jak dobrze spakować torbę do szpitala, jak rozplanować dzień i obowiązki. Nauczam zdrowych technik usypiania, uspokajania czy rozpoznawania przyczyn płaczu. Dopasowuje rozwiązania do potrzeb i możliwości przyszłych rodziców. Wraz z pakietem usług Baby Concierge zapewniam kompleksowe wsparcie i spokój na każdym etapie przygotowań do rodzicielstwa.

Czy kobiety oczekują też wsparcia psychicznego czy może tylko pomocy w organizacji i zakupach?

Jako mocno doświadczona mama trojaczków oraz psycholog z wykształcenia oferuję swoim klientom wsparcie w obydwu kategoriach. Wszystko w zależności od potrzeb, który bywają zmiennie w różnych fazach przygotowań do narodzin. Pomagam opanować sytuację, nierzadko tak naprawdę większy problem jest z rodzicem niż dzieckiem. Najważniejsze jest dla mnie, by rodzice zaufali swojemu instynktowi, ale i czuli, że mają wsparcie. Nigdy ich w niczym nie wyręczam, jestem obok i czuwam, daję wskazówki, pomagam znaleźć rozwiązanie. To zaoszczędza mnóstwa stresu i wprowadza spokój w nowej sytuacji. Muszę podkreślić, że nigdy nie staram się zastępować lekarza czy położnej. Jeśli widzę, że potrzebna jest pomoc specjalistyczna, służę szybkim zorganizowaniem takiego wsparcia.

WYPRAWKA DLA NIEMOWLAKA

Kto korzysta z usług? Zamożne małżeństwa czy takie, które po prostu nie mają czasu na organizację wszystkiego, co związane z porodem?

Z moich usług może skorzystać każdy. Pomoc Planisty Niemowlęcego i Baby Concierge jest dla wielu par koniecznością. Z powodu choćby dużego zaangażowania zawodowego nie są oni w stanie bez wsparcia z zewnątrz zorganizować wszystkiego na czas czy z zalecanym w tym wyjątkowym stanie spokojem. Wiele par uważa też, że Planista Niemowlęcy zrobi to wszystko lepiej niż oni sami ze względu na znajomość rynku.

Czy często spotyka się Pani z myśleniem, że usługa baby concierge to kaprys, zbędna fanaberia dla bogatych?

Zdarza mi się usłyszeć takie stwierdzenia. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem w polskiej rzeczywistości. Jednak nauczyłam się radzić sobie z obiekcjami i najczęściej wystarcza kilka słów wyjaśnienia, czym tak naprawdę się zajmuję. Kiedyś usłyszałam słowa: „może jeszcze Pani, za niektórych urodzi”. Takie uszczypliwości wynikają z braku chęci zrozumienia celu działań mojej firmy. Przypomina mi to sytuację z pojawieniem się ok. 10 lat temu usług konsultantów ślubnych. Na początku większość osób też uważała to za fanaberię dla bogatych. Potem wiele osób przekonało się, że warto skorzystać z ich usług, a dziś jest to nawet modne… Pracuję nad tym, żeby z usługami Planisty Niemowlęcego i Baby Concierge było podobnie.

Jak Pani zdaniem wygląda przyszłość tego typu usług? Przyjmą się na polskim gruncie?

Pracuję nad tym, żeby tak się stało. Dostrzegam ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi profesjonalnego i indywidualnego wsparcia, doradztwa w tak wyjątkowym okresie jak przygotowania do narodzin. Coraz większa liczba telefonów do mnie i wzrost zainteresowania moimi usługami świadczą o tym, że przyszli lub świeżo upieczeni rodzice szukają takiej pomocy, mimo szkół rodzenia, wielu portali informacyjnych i niejednego forum o tej tematyce. Nic nie zastąpi indywidualnej rozmowy, indywidualnego podejścia do sytuacji.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ