Pin It

Gotowanie, sprzątanie, przewijanie, pranie, prasowanie… Masz wrażenie, że w codziennej gonitwie wokół dziecka zapominasz o sobie? Nie jesteś jedyna. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal Tvbed.com, przeciętna mama poświęca sobie zaledwie 17 minut w ciągu całego dnia. 

W ankiecie wzięło udział ponad 2 tys. młodych mam. Okazało się, że 51 proc. nie znajduje nawet minuty, aby zrelaksować się i odpocząć, a niemal 75 proc. odnosi wrażenie, że całe swoje życie poświęca innym. Połowa mam przyznaje, że nie mają w ogóle czasu na realizację swoich pasji. 78 proc. ankietowanych mam uważa, że ich partnerzy cieszą się zdecydowanie większą swobodą.

Z ankiety wynika, że przeciętna ankietowana mama może przeznaczyć dla siebie zaledwie 17 minut dziennie. A jak spędza ten czas? 40 proc. uczestniczek badania potwierdza, że wykorzystuje go na… planowanie obowiązków na kolejny dzień.


A może warto wygospodarować trochę czasu, by np. pomalować paznokcie :)?

Lakiery Sally Hansen


 

Źródło: www.motherandbaby.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ