Pin It

Bez względu na miejsce zamieszkania, status ekonomiczny czy kulturę, w której się wychowują – dzieci zawsze i wszędzie potrafią znaleźć sposób na doskonałą zabawę. My, dorośli, patrząc na nie, pochłonięte do reszty tym, co robią, możemy uczyć się radości życia i korzystania z wyobraźni.

Współczesne maluchy z krajów wysoko rozwiniętych zasypywane są grającymi i święcącymi gadżetami, które mają zagwarantować świetną zabawę. Tym, co na pewno zapewniają, jest nadmiar bodźców i ograniczenie kreatywności. Poniższe zdjęcia, z których większość wykonana została w krajach, gdzie tylko nieliczne dzieci mają dostęp do nowinek technologicznych, pokazują, że wystarczy fantazja, aby czerpać z życia pełnymi garściami. A przyroda okazuje się lepszym „materiałem” do zabawy niż najnowszy model smartfona.

Indonezja

1

2

3

23

Rosja

4

5

Burkina Faso

6

Myanmar

7

Tajikistan

8

Indie

910

Wietnam

11

Ghana

12

Estonia

13

Tajlandia

14

15

Południowa Afryka

16

17

Peru

18

Etiopia

19

Włochy

20

USA

21

Rumunia

24

Źródło: boredpanda.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ