Pin It

Jeśli chcesz być zdrową i szczęśliwą młodą mamą, powinnaś szybko wrócić do pracy na pełnym etacie – do takiego wniosku doszli naukowcy z University of Akron i Penn State University. Z ich analiz wynika, że takie mamy są bardziej zadowolone i cieszą się lepszym zdrowiem niż te, które nie wróciły do pracy po ciąży lub pracują tylko na część etatu.

Naukowcy wzięli pod lupę 2540 kobiet, które urodziły dzieci w latach 1978-1995. Jak się okazało, kobiety, które wróciły do pracy wkrótce po porodzie, były w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej, posiadały więcej energii i cechowały się mniejszą skłonnością do depresji. Najgorzej w kwestii zdrowia wypadały mamy, które po ciąży przez dłuższy czas pozostawały bezrobotne.


Potrzebujesz bluzkę, czy biustonosz na czas ciąży i karmienia piersią? Ubrania i bieliznę ciążową znajdziesz w TYM sklepie. 

Odziez i bielizna dla mam


Autorka badania, Adrianne Frech, podejrzewa, że istotnym czynnikiem wpływającym pozytywnie na samopoczucie młodych mam jest poczucie pewności i bezpieczeństwa finansowego, które zyskują dzięki pracy, podczas gdy kobiety, które doświadczyły bezrobocia są bardziej podatne na dolegliwości psychiczne i fizyczne. Frech radzi więc kobietom, aby skupić się na edukacji i budowaniu kariery przed urodzeniem pierwszego dziecka.

Źródło: www.askamum.co.uk 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ