tabletki dla kobiet
Pin It

Federalna Administracja ds. Leków i Żywności (FDA) USA wydała zgodę na skierowanie do powszechnej sprzedaży pierwszego leku mającego wzmacniać popęd seksualny u kobiet. Lek o nazwie Flibanserin, reklamowany jako Addyi, ma pojawić się w sprzedaży w październiku.

Lek, nazwany „Viagrą dla kobiet”, przeznaczony jest dla kobiet przed menopauzą, cierpiących na zaburzenia lub brak libido. Jak informuje producent, koncern Sprout Pharmaceuticals, środek oddziałuje na związki chemiczne wytwarzane przez mózg, które wpływają m.in. na nastrój i apetyt.

Jak informuje FDA, pigułkę należy przyjmować raz dziennie przed snem. W przypadku, gdy w ciągu 8 tygodni nie pojawi się żadna poprawa, należy odstawić lek. Możliwe skutki uboczne zażywania flibanseryny to zawroty głowy, nudności, senność, ale też bezsenność i suchość w ustach.

W połączeniu z alkoholem lek może niebezpiecznie obniżać ciśnienie krwi lub nawet powodować omdlenia. Z tego względu flibanseryna będzie można kupić tylko na receptę i tylko w specjalnie certyfikowanych aptekach.

Polecamy: Seks po porodzie – czego możesz się spodziewać?

Źródło: Medical News Today


Poczuj się świetnie w swoim ciele, w ekskluzywnej, seksownej bieliźnie! Sprawdź TO!

Ekskluzywna bielizna damska

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ